Maveraünnehir Nereye Dökülür?
ISBN
9789750521812

1. baskı - Mayıs 2017
138 sayfa


21,50 TL
17,20 TL

Maveraünnehir Nereye Dökülür?

Engin Barış Kalkan

Geçmişin bulanıklığı, kırıklıklar, kabullenişler. Gıcırdayan kapılar, boş fincanlar, galaksideki bütün gezegenler… Su sızdıran yağmur borusu. Engin Barış Kalkan, insanın ve dünyanın ürpertisini, geride kalanların tenhalığını anlatıyor

“Siz burada duracaksınız küçükhanım,” diyor Harun Bey. “Evinizin balkonu. Narin ciğerlerini akşam serinliğiyle dolduran bir Roxane’siniz artık.” Ne olduğunu anlayamayan damat, gelinin yanına doğru hareketlenecek oluyor, Harun Bey bırakmıyor. Çehresi sert. “Sen kenarda duracaksın Christian. Tek yapman gereken söyleyeceklerimi tekrarlamak. Bu kadarını becerebilirsin herhalde.”


Geçmişin bulanıklığı, kırıklıklar, kabullenişler. Gıcırdayan kapılar, boş fincanlar, galaksideki bütün gezegenler… Su sızdıran yağmur borusu. Engin Barış Kalkan, insanın ve dünyanın ürpertisini, geride kalanların tenhalığını anlatıyor.


Maveraünnehir Nereye Dökülür?, kirli bir gündüzün ince ağrılarını resmediyor, neşeli ve hayat dolu öyküler. “Düdütdütdü take you back.”Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Maveraünnehir Nereye Dökülür?
ISBN
9789750521812
Yayın No
İletişim - 2469
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 425
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
138 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
133 gr
Baskı
1. baskı - Mayıs 2017
Yazar
Engin Barış Kalkan
Editör
Levent Cantek
Kapak
Deniz Karagül
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Nebiye Çavuş
Cilt
Güven Mücellit
Baskı
Sena Ofset

Engin Barış Kalkan

1980 yılında İstanbul’da doğdu. Ümraniye Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Kimya Bölümü mezunu. Muhtelif dergilerde öyküleri yayımlandı. Kamuya ait bir laboratuvarda kimyager olarak çalışıyor. İlk öykü kitabı Maveraünnehir Nereye Dökülür? (2017) İletişim Yayınları tarafından yayımlandı.Engin Barış Kalkan

Tüm Engin Barış Kalkan kitaplarını görmek için tıklayınız.