Marilyn Monroe - Arthur Miller
Çeviri
Oğuz Özkan

ISBN
9789754702156

2. baskı - Ekim 1999
178 sayfa


Tükendi

Marilyn Monroe - Arthur Miller

Christa Maerker

Afet bir güzellikle bir büyük zihnin, "kafa"yla "vücudun" beraberliği... Hollywood'un pembe dünyasının ilâhesi ile, "Amerikan Düzeni"nin entelektüel bir muhalifinin aşkı... Ve aslına bakılırsa, bu kalıplara hiç mi hiç sığmayan bir trajedi! Hiç de sanıldığı gibi "aptal sarışın" olmayan, görünürdeki şaşaanın ardında yapayalnız bir kızla; özel ilişkilerinde pek de sanıldığı gibi "ince görünüşlü" olmadığı anlaşılan bir adamın, kırık -ve kırıcı- aşk hikâyesi.

Afet bir güzellikle bir büyük zihnin, "kafa"yla "vücudun" beraberliği... Hollywood'un pembe dünyasının ilâhesi ile, "Amerikan Düzeni"nin entelektüel bir muhalifinin aşkı... Ve aslına bakılırsa, bu kalıplara hiç mi hiç sığmayan bir trajedi! Hiç de sanıldığı gibi "aptal sarışın" olmayan, görünürdeki şaşaanın ardında yapayalnız bir kızla; özel ilişkilerinde pek de sanıldığı gibi "ince görünüşlü" olmadığı anlaşılan bir adamın, kırık -ve kırıcı- aşk hikâyesi. Elinizdeki kitap, masal gibi tasvir edilmiş bu kısa beraberliği, gerçek insanlar arasındaki gerçek bir hayat dramı olarak anlatıyor.
Kitabın Adı
Marilyn Monroe - Arthur Miller
ISBN
9789754702156
Orijinal Adı
Marilyn Monroe und Arthur Miller Eine Nahaufname
Yayın No
İletişim - 546
Dizi No
Aşklar ve Çiftler - 1
Alan
Edebiyat Eleştirisi ve Tarihi
Sayfa Sayısı
178 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Baskı
2. baskı - Ekim 1999 (1. baskı - Ağustos 1999)
Yazar
Christa Maerker
Çeviren
Oğuz Özkan
Kapak
Fatoş Gencosman
Editör
Tanıl Bora
Uygulama
Suat Aysu
Düzelti
Sait Kızılırmak
Cilt
Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı
Şefik Matbaası

Christa Maerker

Berlin’de doğdu; halen gazeteci, yazar ve film eleştirmeni olarak çalışmaktadır. 1974’ten beri belgesel film yapımcılığını sürdüren Maerker, radyo oyunları da hazırlamaktadır.