Manevi Taciz
Çeviri
Heval Bucak

ISBN
9789750517129

3. baskı - Temmuz 2018
240 sayfa


33,50 TL
26,80 TL

Manevi Taciz

Gündelik Hayatta Sapkın Şiddet
Marie France Hirigoyen

Psikiyatr Marie-France Hirigoyen, klinik bir bakışla manevi tacizin gündelik tezahürlerini ele alıyor, bunların maskesini düşürüyor ve mağdurlarına çözüm yolları öneriyor.

Bir insana zarar vermenin tek yolu fiziksel şiddetten geçmez. Bazen sözler, davranışlar, hatta bir bakış bile muhatabı için yıkıcı olabilir. Manevi taciz, bedensel bir saldırı içermeksizin, bugün karşılaştığımız en yaygın şiddet türlerinden biri.

Sevgililer arasında, aile içinde, işyerinde, sosyal hayatta... Bedensel şiddet gibi somut sonuçları olmadığı için kurbanların çoğu uğradığı şiddetin farkında olmadan, yaşadıkları stresin ve depresyonun temelinde bu tür bir gizli şiddetin yattığını bilmeden, kendilerini intihara dahi sürükleyebilen bu sinsi saldırıyla karşı karşıya kalıyorlar.Sayıları milyonlarla ölçülen kurbanları yakalandıkları bu sarmaldan kurtarmak mümkün mü? Psikolojik bir cinayet olarak görülebilecek bu şiddeti engellemenin ve etkilerini sağaltmanın yolu var mı?

Psikiyatr Marie-France Hirigoyen, klinik bir bakışla manevi tacizin gündelik tezahürlerini ele alıyor, bunların maskesini düşürüyor ve mağdurlarına çözüm yolları öneriyor. Akıcı ve canlı üslubuyla, bu toplumsal meseleye ilgisiz kalmak istemeyen herkese yol gösteriyor.Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Manevi Taciz
Alt Başlık
Gündelik Hayatta Sapkın Şiddet
ISBN
9789750517129
Orijinal Adı
Le Harcèlement Moral La violence perverse au quotidien
Yayın No
İletişim - 2117
Dizi No
Psykhe - 15
Alan
Psikoloji
Sayfa Sayısı
240 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
202 gr
Baskı
3. baskı - Temmuz 2018 (1. baskı - Şubat 2015)
Yazar
Marie France Hirigoyen
Çeviren
Heval Bucak
Editör
Ahmet İnsel
Yayına Hazırlayan
Işık Ergüden
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Seda Doğan
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Marie France Hirigoyen

1949 Fransa doğumlu. Aile psikiyatrı ve psikanalisti. Hem Fransa’da hem ABD’de kriminolojinin bir dalı olan kurbanbilimi üzerine aldığı eğitim sayesinde manevi taciz konusuyla ilgilenmeye başladı. İşyerinde stres ve mobbing konularında uzmanlaştı. Bu konularda yazdığı kitaplar birçok dile çevrildi ve özellikle ülkesi Fransa’da çok yüksek satış rakamlarına ulaştı. Eserleri: Malaise au travail. Harcèlement moral: démêler le vrai du faux (Éditions La Découverte & Syros et édition de poche Pocket, 2001), Femmes sous emprise - Les ressorts de la violence dans le couple (Éditions Oh, 2005), Les nouvelles solitudes (Éditions La Découverte, 2007), Abus de Faiblesse et autres manipulations (Éditions Jean-Claude Lattès, 2012), Le Harcèlement moral au travail (PUF, 2014).