Loli küçük kardeşini hiç sevmez, ama herkes sürekli onun çok tatlı olduğunu söyler. Loli de nasıl kardeşinden daha tatlı olabileceğinin yollarını aramaya koyulur… "Büyümeye" dair "büyük" sorunları işleyen renkli ve eğlenceli bir çocuk dizisi.

 

Lili’nin yedi çocuğu var. Dizinin ilk kitabında Loli’nin macerasını okuyoruz.
Loli küçük kardeşini hiç sevmez, ama herkes sürekli onun çok tatlı olduğunu söyler. Loli de nasıl kardeşinden daha tatlı olabileceğinin yollarını aramaya koyulur… 
"Büyümeye" dair "büyük" sorunları işleyen renkli ve eğlenceli bir çocuk dizisi...

 

 

1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra ABD’de Duquesne Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Çimento ve demir-çelik gibi “ağır” sanayilerde çalıştıktan sonra, kızının doğumuyla birlikte çocuk edebiyatının “hafif” sularına yelken açtı. İlk kitapları (Lili ve Yedi Çocuğu, İletişim) 2010 yılında yayımlanan Kozikoğlu, ayrıca 2011 yılından bu yana okuma ve yazmayı ödev olmaktan çıkarıp oyuna dönüştürdüğü “Keyifle Okuyorum-Özenle Yazıyorum” isimli atölyesinde ilköğretim seviyesindeki çocuklara yaratıcı yazı çalışmaları yaptırıyor ve öğretmenlere yönelik “Çocuklara Yaratıcı Yazı Nasıl Öğretilir?” isimli eğitimi veriyor.

Kitabın Adı Lili ve Yedi Çocuğu: Bu Ne Tatlı Şey Böyle! - Loli
ISBN 9789750507526
Yayın No İletişim - 1464
Dizi Çocuk Kitapları Dizisi - 45
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 28 sayfa
En 190 mm
Boy 190 mm
Ağırlık 74 gr
Baskı 7. baskı - Ağustos 2018 (1. baskı - Nisan 2010)
Yazar Tülin Kozikoğlu
Çizer Banu Taylan
Editör Bahar Siber
Kapak Banu Taylan
Uygulama Banu Taylan
Baskı ve Cilt Sena Ofset