Kültür, Farklılık ve İletişim
ISBN
9789750515750

2. baskı - Aralık 2016
320 sayfa


37,50 TL
30,00 TL

Kültür, Farklılık ve İletişim

Kültürlerarası İletişimin Kavramsal Dayanakları
Asker Kartarı

Asker Kartarı, söz konusu kavramları, akademik disiplinlerden faydalanarak kültürlerarası iletişim ve farklılık bağlamında tartışıyor. İlk kuramsal yaklaşımları, kültür ve iletişimi, çokkültürlülüğü ve literatürdeki temel kavramları irdeliyor.

Kültür ve iletişimden, farklılıklardan söz etmeyen yok. Gündelik dilde, medyada, eğitimde, yerel siyasette, global gerilimlerde o kadar çok kullanılıyor ki... Bazen çok açık bazen karmaşık ve derinlikli kavramlar olarak daima dolaşımdalar.

Asker Kartarı, söz konusu kavramları, akademik disiplinlerden faydalanarak kültürlerarası iletişim ve farklılık bağlamında tartışıyor. İlk kuramsal yaklaşımları, kültür ve iletişimi, çokkültürlülüğü ve literatürdeki temel kavramları irdeliyor. Önyargıları, yoğunlaşılan ve sonradan fark edilen tutumları, zamanla değişen sorunları zihin açıcı bir dille özetliyor. Farklılığın ve farklı olanın farkında olmanın iletişimin temeli olduğunu, biz için onlara, ben için ötekine ihtiyaç duyduğumuzu hatırlatıyor.

Kültür, Farklılık ve İletişim, sadece iyi bir ders kitabı değil. Sosyal bilimlerin farklı disiplinleri kullanarak nasıl geliştiğini betimleyen nitelikli bir katkı. İletişim bilimlerinin Türkçedeki özgün ve yerel kaynak kitaplarından biri.

Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Kültür, Farklılık ve İletişim
Alt Başlık
Kültürlerarası İletişimin Kavramsal Dayanakları
ISBN
9789750515750
Yayın No
İletişim - 2038
Dizi No
Başvuru - 98
Alan
Medya-İletişim
Sayfa Sayısı
320 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
262 gr
Baskı
2. baskı - Aralık 2016 (1. baskı - Ağustos 2014)
Yazar
Asker Kartarı
Editör
Levent Cantek
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Birhan Koçak
Dizin
Ayla Karadağ
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Asker Kartarı

1952’de Kars’ta doğdu. Makina mühendisliği lisansından sonra sosyoloji alanında yüksek lisans, kültürlerarası iletişim doktorası yaptı. Çukurova Üniversitesi’nde öğretim görevlisi, doktora eğitimini tamamladığı Münih Ludwig-Maximilian Üniversitesi ile Ankara ve Hacettepe Üniversiteleri’nde öğretim üyesi ve yönetici olarak çalıştı. 2010 yılından beri Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim üyesidir. Halk kültürü ve kültürlerarası iletişim alanlarında yayımlanmış ulusal ve uluslararası kitap, kitap bölümü ve makaleleri bulunmaktadır.