Kriz Yönetimi
ISBN
9789750502743

5. baskı - Mart 2015
288 sayfa


34,50 TL
27,60 TL

Kriz Yönetimi

Halkla İlişkiler Açısından Bir Değerlendirme
Aylin Pira, Çisil Sohodol

Ulusal ve uluslararası ekonomik, siyasal ve hukuksal yapı; bireyin farklılaşan beklentileri, yeni toplumsal alanlar, sosyal sorumluluk anlayışındaki gelişmeler, insan kaynağının yapısı, teknolojiye bağımlı çalışma, yönetsel başarısızlık, yoğun ve acımasız rekabet gibi pek çok öge, örgütlerin er ya da geç bir kriz ile karşılaşacaklarının garantisi gibidir.

Ulusal ve uluslararası ekonomik, siyasal ve hukuksal yapı; bireyin farklılaşan beklentileri, yeni toplumsal alanlar, sosyal sorumluluk anlayışındaki gelişmeler, insan kaynağının yapısı, teknolojiye bağımlı çalışma, yönetsel başarısızlık, yoğun ve acımasız rekabet gibi pek çok öge, örgütlerin er ya da geç bir kriz ile karşılaşacaklarının garantisi gibidir. Bu tehlikeli durumu bir fırsata dönüştürebilmek için, krizleri yönetebilmek ve özellikle de bilgi çağının koşullarında kriz yönetiminde doğru iletişim politikalarını kurgulayabilmek gerekir.
Bu bağlamda Halkla İlişkiler 21. yüzyılda anlaşılması en güç ve karmaşık yönetim alanlarından biri olarak değerlendirilir. Halkla İlişkiler “ilişki” yapılandırır, kriz yönetimi ise “ilişkilerin” sürekliliğini sağlar. Firmalar bir yıkımdan kaçınmak için, krizlere stratejik açıdan yaklaşmak ve iletişimi doğru olarak sağlamak zorundadırlar. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü akademisyenlerinden Aylin Pira ve Çisil Sohodol bu çalışmalarında söz konusu stratejik planın tüm yönlerini ele alarak adeta bir “nasıl yapılır?” listesi sunuyorlar.
Kitabın Adı
Kriz Yönetimi
Alt Başlık
Halkla İlişkiler Açısından Bir Değerlendirme
ISBN
9789750502743
Yayın No
İletişim - 1037
Dizi No
Başvuru - 38
Alan
İşletme
Sayfa Sayısı
288 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
217 gr
Baskı
5. baskı - Mart 2015 (1. baskı - Kasım 2004)
Yazar
Aylin Pira, Çisil Sohodol
Yayın Danışmanı
Ahmet İnsel
Kapak
Suat Aysu
Kapaktaki Görsel
Roy Carruthers
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Metin Pınar
Dizi Yayın Yönetmeni
Mustafa Bayka
Baskı
Sena Ofset
Cilt
Sena Ofset

Aylin Pira

Aylin Pira İzmir Amerikan Lisesi ve Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. E.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalı'nda yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. ABD'de (Auburn Üniversitesi) araştırmalarda bulundu. 2000 yılında Halkla İlişkiler doçenti olan Pira, halen E.Ü. İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde öğretim üyesidir.


Çisil Sohodol

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve TanıtımBölümü'nde araştırma görevlisi.