Kolpa
ISBN
9789750522604

1. baskı - Ekim 2017
156 sayfa


23,50 TL
18,80 TL

Kolpa

Ece Erdoğuş

Kolpa, oradan oraya savrulan bir delikanlının romanı. Uçurumun ve zamanın kıyısında… Ece Erdoğuş, tel tel dokunuyor ergen iştahına ve ruhuna. Sokakları ve yavanlığı anlatıyor, fısıldayan ve bağıran bir sesle.

Şimdi her birini sadece uzunca bir roman cümlesiymiş gibi duyumsayabileceğiniz yüzler, mekânlar, sesler, alışkanlıklar, kayıplar, dertler, övünmeler, saçmalıklar, hırslar, hevesler, boşvermişlikler, öfkeler, sarhoşluklar, meraklar, hırpalanmalar, gülme nöbetleri, hayal kırıklıkları, halüsinasyonlar, terk etmeler, tehditler, davetler, vaatler, sorular ve hep sorularla birleşen halkalar, hepsi... Böylece artlarında gizledikleri anlamlarla etrafımdaki her şeyin bana kolpa görünüşü... Kolpa kız, kolpa herif, kolpa hayat, kolpa düzen, kolpa tarih, kolpa ev, kolpa aile, kolpa arkadaş, kolpa okul, kolpa aşk, kolpa iş, kolpa duruş, kolpa bakış, kolpa laf, kolpa gülüş, kolpa tavır, kolpa cevap, kolpa film, kolpa kitap, kolpa müzik, kolpa kıyafet!.. Genç bir can sıkıntısı, denizin ve gökyüzünün ritminde salınan öfkesi... Kıpır kıpır, ısıra ısıra gezinen uyuşmazlığı. Kolpa, oradan oraya savrulan bir delikanlının romanı. Uçurumun ve zamanın kıyısında… Ece Erdoğuş, tel tel dokunuyor ergen iştahına ve ruhuna. Sokakları ve yavanlığı anlatıyor, fısıldayan ve bağıran bir sesle.Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Kolpa
ISBN
9789750522604
Yayın No
İletişim - 2525
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 435
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
156 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
146 gr
Baskı
1. baskı - Ekim 2017
Yazar
Ece Erdoğuş
Editör
Levent Cantek
Kapak
Deniz Karagül
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Funda Şenol
Cilt
Güven Mücellit
Baskı
Ayhan Matbaası

Ece Erdoğuş

1982’de Bursa’da doğdu. Tiyatro okudu. Yüksek lisansını Karşılaştırmalı Edebiyat üzerine yaptı. İlk romanı Kolpa 2009 yılında, Bulgarca ve Makedoncaya çevrilen ikinci romanı Yok Olma Kılavuzu 2011 yılında Doğan Kitap, üçüncü romanı Tuhaf Hikâyeleri Sever misiniz? 2016’da İletişim Yayınları tarafından yayımlandı. Masal Clara’nın annesidir.Ece Erdoğuş

Tüm Ece Erdoğuş kitaplarını görmek için tıklayınız.