Kiraz'ın Şarkıları
Çeviri
Bahar Siber

ISBN
9789750511417

1. baskı - Şubat 2013
71 sayfa


11,11 TL
8,89 TL

Kiraz'ın Şarkıları

Amélie Couture

Lucie’nin hayatı, anneannesini kaybettikten sonra büsbütün değişir. Anneannesiyle oturdukları çiftlik evinden taşınıp, şehirde babası, üvey annesi ve üvey kardeşiyle birlikte yaşamaya başlar. Çok sevdiği anneannesinden ona kalan yalnızca Kiraz adlı bir kuştur.

Lucie’nin hayatı, anneannesini kaybettikten sonra büsbütün değişir. Anneannesiyle oturdukları çiftlik evinden taşınıp, şehirde babası, üvey annesi ve üvey kardeşiyle birlikte yaşamaya başlar. Çok sevdiği anneannesinden ona kalan yalnızca Kiraz adlı bir kuştur. Günlerini, kendisini anlayan tek dostu Kiraz’la geçirir. Lucie odasında Kiraz’ın şarkılarını dinleyerek ve penceresinin önündeki ağacı seyrederek, anneannesiyle birlikte geçirdiği eski güzel günleri düşünür. Ama Lucie’nin keşfedeceği önemli bir şey vardır: Babası, üvey annesi ve üvey kardeşi de Lucie’yi en az anneannesi kadar çok sevmektedir ve önünde onlarla geçireceği çok güzel günler vardır.Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Kiraz'ın Şarkıları
ISBN
9789750511417
Orijinal Adı
La gréve de la vie
Yayın No
İletişim - 1839
Dizi No
Çocuk Kitapları Dizisi - 109
Alan
Çocuk Edebiyat
Sayfa Sayısı
71 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
700 gr
Baskı
1. baskı - Şubat 2013
Yazar
Amélie Couture
Çeviren
Bahar Siber
Editör
Melis Oflas
Kapak
Suat Aysu
Kapak Resmi
Marc Boutavant
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Bahri Özcan
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Amélie Couture

AMELIE COUTURE gerçek bir hikâyeden yola çıkarak yazdığı ilk kitabı Kiraz'ın Şarkılan'yla. 2003 yılında Chronos Çocuk Edebiyatı Ödülü'ne layık görüldü. Paris'te yaşayan Couture, çocuklarla grup çalışmaları yapıyor ve reklam tasarımcısı olarak çalışıyor.