Kaybolan
Çeviri
Tanıl Bora

ISBN
9789754708059

1. baskı - Aralık 2000
116 sayfa


Tükendi

Kaybolan

Hans-Ulrich Treichel

Polonya göçmeni bir Alman ailesi, İkinci Dünya Savaşı sonunda savaş sırasında kaybettikleri çocuklarını aramaktadırlar. Anne kendini tamamen bu işe adar... Babası ise; bir yandan çocuğunu ararken, diğer yandan `Prusya Terbiyesi` ne uygun olarak işine vermiştir kendini. Aile, yılmadan kimsesiz çocuklar için kurulmuş bürokrasi çarkıyla boğuşarak, oğulları olması muhtemel bir çocukla veraset bağları olduğunu kanıtlamaya çalışırlar.

Polonya göçmeni bir Alman ailesi, İkinci Dünya Savaşı sonunda savaş sırasında kaybettikleri çocuklarını aramaktadırlar. Anne kendini tamamen bu işe adar... Babası ise; bir yandan çocuğunu ararken, diğer yandan `Prusya Terbiyesi` ne uygun olarak işine vermiştir kendini. Aile, yılmadan kimsesiz çocuklar için kurulmuş bürokrasi çarkıyla boğuşarak, oğulları olması muhtemel bir çocukla veraset bağları olduğunu kanıtlamaya çalışırlar. Evin küçük oğlu ise, kayıp ağabeyinin herşeye rağmen egemen olan hayaliyle ve bulunması halinde sahip olduklarını onunla paylaşacağı endişesiyle bunalmaktadır. Ve tabii aile ortamının eğlencesiz, sıkıcı atmosferi altında yaşamaktadır bütün bunları... Anne ve babasının rüyaları onun kabusudur.
Kitabın Adı
Kaybolan
ISBN
9789754708059
Orijinal Adı
Der Verlorene
Yayın No
İletişim - 672
Dizi No
Dünya Edebiyatı - 148
Alan
Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa Sayısı
116 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
97 gr
Baskı
1. baskı - Aralık 2000
Yazar
Hans-Ulrich Treichel
Kapak
Utku Lomlu
Çeviren
Tanıl Bora
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Serap Yeğen
Kapak Resmi
Pavel Tchelitchew
Cilt
Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı
Şefik Matbaası

Hans-Ulrich Treichel

1952'de Almanya'nın Westfalen bölgesinde Versmold'de doğdu. Leipzig Üniversitesi'nde Alman Edebiyatı öğretiyor, Berlin'de ve Leipzig'de yaşıyor. Daha önce şiirleri ve alıntıları da yayımlandı. Der Verlorene (Kaybolan) ile büyük başarı kazandı; çıktığı yıl Almanya'da beş baskı yapan kitap aynı yıl İtalyanca'ya, İspanyolca'ya, İnglizce'ye, Fransızca'ya, Danca'ya, İsveççeye, Lehçe'ye ve Flamanca'ya çevrildi.Hans-Ulrich Treichel

Tüm Hans-Ulrich Treichel kitaplarını görmek için tıklayınız.