Karantina
Çeviri
Elif Uras Akhan

ISBN
9789754708592

1. baskı - Ocak 2001
264 sayfa


Tükendi

Karantina

Jim Crace

Günümüzden iki bin yıl önce kutsal topraklar. Dört yolcu oruç tutmak ve Tanrı’dan şefaat dilemek amacıyla Yahudiye Çölü’ne gitmektedirler. Yakıcı çöl güneşinin altında, kızgın kayalıkların arasında kötülükle ve tacir Musa’yla karşılaşırlar. Karısına göre iblisin ta kendisi olan, sadist, mütecaviz Musa, bu münzevi kafilesi üzerinde hâkimiyetini kurmakta gecikmez.

Günümüzden iki bin yıl önce kutsal topraklar. Dört yolcu oruç tutmak ve Tanrı’dan şefaat dilemek amacıyla Yahudiye Çölü’ne gitmektedirler. Yakıcı çöl güneşinin altında, kızgın kayalıkların arasında kötülükle ve tacir Musa’yla karşılaşırlar. Karısına göre iblisin ta kendisi olan, sadist, mütecaviz Musa, bu münzevi kafilesi üzerinde hâkimiyetini kurmakta gecikmez. Bu arada onlardan uzakta, ince siluetini belli belirsiz seçebildikleri bir mesafede, insanlara şifa verdiği ve mucizeler yarattığı öne sürülen bir Celileli, mağaralardan birinde kırk günlük orucuna başlar. Karantina, bu ıssız topraklarda yaşam mücadelesi veren insanların ve onların bir kurtarıcı gibi bekledikleri İsa Mesih’in öyküsüdür.
Kitabın Adı
Karantina
ISBN
9789754708592
Orijinal Adı
Quarantine
Yayın No
İletişim - 681
Dizi No
Dünya Edebiyatı - 150
Alan
Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa Sayısı
264 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
199 gr
Baskı
1. baskı - Ocak 2001
Yazar
Jim Crace
Çeviren
Elif Uras Akhan
Editör
Osman Yener
Dizi Kapak Tasarımı
Ümit Kıvanç
Kapak
Utku Lomlu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Serap Yeğen
Cilt
Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı
Şefik Matbaası

Jim Crace

Jim Crace, ülkesinde Whitbread Roman Ödülü, E.M. Forster Ödülü, guardian Roman Ödülü ve GAP Uluslararası Yazın Ödülü’ne layık görülmüştür. Romanları on dört dile çevrilen İngiliz yazar, Karamtina’yla 1997 Whitbread Ödülü’nü kazanmıştır. Birmingham’da eşi ve iki çocuğuyla oturan Jim Crace’in öteki eserleri: Continent, The Gift of Stone, Arcadia, Signals of Distress ve 2000 yılında piyasaya çıkan Being Dead’dir.