İşte Böyle Bir Şey
ISBN
9789750500206

1. baskı - Mart 2002
215 sayfa


26,39 TL
21,11 TL

İşte Böyle Bir Şey

Hakan Dilek

Futbol dünyasının zalim bir pırıltısı var; şöhretleri tez eskiten, iyi zamanlarını geride bırakanları derhal terkeden... “Efsane” olarak kayda geçen birkaç talihlinin dışındakiler, vefasızlığın, unutuşun karanlığına gömülürler. Futbolun gitgide silinmekte olan romantizminin yazarı Hakan Dilek, bu kadere karşı koyan bir futbolsever... “

Futbol dünyasının zalim bir pırıltısı var; şöhretleri tez eskiten, iyi zamanlarını geride bırakanları derhal terkeden... “Efsane” olarak kayda geçen birkaç talihlinin dışındakiler, vefasızlığın, unutuşun karanlığına gömülürler. Futbolun gitgide silinmekte olan romantizminin yazarı Hakan Dilek, bu kadere karşı koyan bir futbolsever... “Efsaneler” yanında, her birinin ayrı ayrı meziyetleri, ayrı kişiliği olan futbolcuların “güzelliklerini”; bunları unutmamanın faziletlerini; futbolun değişik zamanlarını, değişik tatlarını anlatıyor.
Eski zaman futbolcuları: Kamil Aktan, Coşkun Özarı, Basri Dirimlili, Ogün Altıparmak, Metin Oktay. 70’lerin ustaları: Yavuz Şimşek, Sanlı Sarıalioğlu, Metin Kurt, Erol Togay. 80’lerin ve 90’ların yıldızları: Aykut Kocaman, Rıdvan Dilmen, Metin Tekin. Karadeniz çocukları: Samsunspor’un “şehit” takımı, kaleci Adem, Trabzonsporlu Hüseyin. Deliler: Sadullah, Bahtiyar. Ayrıca... Futbolcu lakapları ve “gurbetçilik” meselesi...
“Kafasını her kaldırışında gökte parlayan ‘futbol mehtabı’nı görenler bilmeliler ki, bu ayın arka yüzü daha aydınlık...”
Haşmet Babaoğlu
“ ‘İyi ki futbolun hayatımda bir yeri var’ duygusunu efendilikle yaşatan yazılar bunlar...”
Akif Kurtuluş

Kitabın Adı
İşte Böyle Bir Şey
ISBN
9789750500206
Yayın No
İletişim - 787
Dizi No
Futbol Kitapları - 5
Alan
Spor
Sayfa Sayısı
215 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
168 gr
Baskı
1. baskı - Mart 2002
Yazar
Hakan Dilek
Editör
Bağış Erten, Tanıl Bora
Kapak
Utku Lomlu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Muhittin Söylemez
Baskı
Sena Ofset
Cilt
Sena Ofset

Hakan Dilek

Hakan Dilek 1962 Çarşamba'da doğdu. 1975-91 yılları arasında farklı 2. ve 3. Lig takımlarında profesyonel futbol oynadı. 1996'da Meşin Yuvarlak dergisinde futbol yazmaya başladı. 2001 yılında eski futbolcularla söyleşiden oluşan ilk kitabı Mahallenin En Şık Abileri çıktı. Bu kitabı İşte Böyle Bir Şey, O Gol Kaçmazdı ve Maçı Kaybettik Ama Zemin Futbol Oynamaya Müsait Değildi izledi. 2001-2003 arasında Radikal Futbol'da Siyah-Beyaz Yıllar, 2003 yıllarında Sabah gazetesi Pazar Eki'nde Mahallenin En Şık Abileri adlı köşesinde yazıları yayımlandı.