Hissesiz Kısalar
ISBN
9789754701081

1. baskı - Ekim 1998
165 sayfa


Tükendi

Hissesiz Kısalar

Vivet Kanetti, E. Emine

Bizans Sohbetleri, Kurabiye Saatinde ve Kırık Zarlar romanlarını E. Emine takma adıyla kaleme alan gazeteci yazar Vivet Kanetti’nin Aktüel dergisinde ve Yeni Yüzyıl gazetesinde kaleme aldığı köşeyazılarının bir derlemesi Hissesiz Kısalar. Vivet Kanetti için bir “üslûpçu” diyebiliriz. Gerek romanlarında gerekse köşeyazılarında Türkçe’nin geniş olanaklarından yararlanan bir yazarla karşı karşıya olduğumuzu anlıyoruz hemen.

Bizans Sohbetleri, Kurabiye Saatinde ve Kırık Zarlar romanlarını E. Emine takma adıyla kaleme alan gazeteci yazar Vivet Kanetti’nin Aktüel dergisinde ve Yeni Yüzyıl gazetesinde kaleme aldığı köşeyazılarının bir derlemesi Hissesiz Kısalar. Vivet Kanetti için bir “üslûpçu” diyebiliriz. Gerek romanlarında gerekse köşeyazılarında Türkçe’nin geniş olanaklarından yararlanan bir yazarla karşı karşıya olduğumuzu anlıyoruz hemen. Dolayısıyla romanlarındaki edebî lezzet ve yazılarındaki üslûp ve derinlik gözönüne alındığında Vivet Kanetti’nin özel bir okur kitlesi edinmesine şaşmamak gerekir. İşte öncelikle bu özel okur kitlesine, daha sonra “yeni”yi keşfetmeye hazır ve meraklı okurlara hitap ediyor Hissesiz Kısalar. Kanetti’nin yazılarını keyifli kılan birçok unsur var. Öncelikle ele aldığı konuların zenginliğini sayabiliriz. Gerek yurdumuzda, gerekse dünyada olup biten envai çeşit mesele, olay, eğilim Vivet Kanetti’nin ilgi alanına giriyor. Ve bunları edebiyatçı bir köşeyazarı kendi süzgecinden geçirip, “yerel”in ve “evrensel”in gözlüğünden bakınca gayet hoş, okuması keyifli ve bilgilendirici yazılar çıkıyor ortaya. Gündemdeki konularla ilgili genelgeçer, yüzeysel görüşlerin dışında “dünyayla karşılaştırmalı” ve “yeni” bir yaklaşım okumak isteyenlere bir de “edebî lezzet” servisi yapıyor Vivet Kanetti. Fena mı?
Kitabın Adı
Hissesiz Kısalar
ISBN
9789754701081
Yayın No
İletişim - 501
Dizi No
Bugünün Kitapları - 46
Alan
Popüler Kültür
Sayfa Sayısı
165 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Baskı
1. baskı - Ekim 1998
Yazar
Vivet Kanetti, E. Emine
Dizi Kapak Tasarımı
Ümit Kıvanç
Kapak
Fatoş Gencosman
Dizgi
Remzi Abbas
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Sait Kızılırmak
Kapak Fotoğrafı
Varol Nalbant
Cilt
Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı
Şefik Matbaası

Vivet Kanetti

İlk kitabı 1988'de E. Emine adıyla yayımlandı. Bizans Sohbetleri (Metis Yayınları). Kırık Zarlar (1997) ve Kurabiye Saatinde adlı romanları da yine E. Emine adıyla İletişim Yayınları'ndan 1997'de çıktı.


E. Emine

E. Emine’nin ilk kitabı 1988’de yayımlandı: Bizans Sohbetleri (Metis Yayınları). Kırık Zarlar adlı romanı da İletişim Yayınları’ndan 1997’de çıktı. Yeni Yüzyıl gazetesindeki köşe yazıları Vivet Kanetti imzasıyla yayımlanıyor.