Hazreti Muhammed
Çeviri
S. Erdem Türközü

ISBN
9789750517372

3. baskı - Eylül 2019
283 sayfa


37,00 TL
29,60 TL

Hazreti Muhammed

Peygamber ve Devlet Adamı
W. Montgomery Watt

Watt, Hz. Muhammed’in dönemini, çevresinde sürüp giden koşulları ve zamanın insanlık dışı sosyal hayatını nasıl değiştirip iyileştirdiğini, sosyal reformculuğuna değinerek inceliyor; diğer tek Tanrılı dinlerle kurduğu ilişkiyi de analiz edip tarafsız bir tutum içerisinde bize aktarıyor.

İskoç tarihçi W. Montgomery Watt bugüne kadar birçok hayat hikâyesi kaleme alınan Hz. Muhammed’in hayatını farklı açılardan ele alıyor: Üstün yaratılışlı yetim, İslâm Devleti’nin kurucusu, adil yönetici, sosyal reformcu bir lider, ahlâklı bir savaşçı, şefkatli aile babası...

Watt, Hz. Muhammed’in dönemini, çevresinde sürüp giden koşulları ve zamanın insanlık dışı sosyal hayatını nasıl değiştirip iyileştirdiğini, sosyal reformculuğuna değinerek inceliyor; diğer tek Tanrılı dinlerle kurduğu ilişkiyi de analiz edip tarafsız bir tutum içerisinde bize aktarıyor. Dünya tarihini derinden etkileyen Hz. Muhammed’i tanımak için titizlikle hazırlanmış bir kitap.

“William Montgomery Watt, İslâmî çalışmalar alanında oldukça itibarlı bir akademisyen ve dünya çapında birçok Müslümanın saygı duyduğu bir isim.“
Carole HillenbrandKitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Hazreti Muhammed
Alt Başlık
Peygamber ve Devlet Adamı
ISBN
9789750517372
Orijinal Adı
Muhammad: Prophet and Statesman
Kapak
“Miraç”, Nizami’nin Hamse adlı eserinde yer alan minyatür
Yayın No
İletişim - 2136
Dizi No
Biyografi - 25
Alan
Tarih
Sayfa Sayısı
283 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
234 gr
Baskı
3. baskı - Eylül 2019 (1. baskı - Nisan 2015)
Yazar
W. Montgomery Watt
Çeviren
S. Erdem Türközü
Editör
Tanıl Bora
Yayına Hazırlayan
Ayla Karadağ
Dizi Kapak Tasarımı
Utku Lomlu
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Remzi Abbas
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

W. Montgomery Watt

1909’da İskoçya’da doğdu. Edinburgh, Jena ve Oxford’da eğitim gördü. Edinburg Üniversitesi’nde antik felsefe ve Arapça dersleri verdi. 1964’te profesör olduktan sonra İslâm araştırmalarına ağırlık verdi. İslâm tarihi, Hz. Muhammed’in hayatı ve Avrupa’da İslâm etkisi üzerine eserleri vardır. 2006’da öldü.