Geçkin Yaş Oyunları
Çeviri
Yıldız Ersoy Canpolat

ISBN
9789754705065

1. baskı - Aralık 1995
550 sayfa


Tükendi

Geçkin Yaş Oyunları

Louis Landero

Çağdaş İspanyol edebiyatının önemli isimlerinden Luis Landero, geçkin yaşta hayatına anlam kazandırmaya çalışanların öykülerini anlatıyor. Dümdüz hayat parçacıkları değil Landero’nun anlattıkları: Hayal edenler, hayal etmeyenler ve hayal etmeyi bilmeyenler...

Çağdaş İspanyol edebiyatının önemli isimlerinden Luis Landero, geçkin yaşta hayatına anlam kazandırmaya çalışanların öykülerini anlatıyor. Dümdüz hayat parçacıkları değil Landero’nun anlattıkları: Hayal edenler, hayal etmeyenler ve hayal etmeyi bilmeyenler... Ne yaptıklarını, ne istediklerini, neyi kaçırdıklarını, neyi kovaladıklarını -“anlam”ı- ileri yaşta düşünmeye başlayanlar: Geçkin yaş oyunları!
Kitabın Adı
Geçkin Yaş Oyunları
ISBN
9789754705065
Orijinal Adı
Juegos de la edad tardia
Yayın No
İletişim - 334
Dizi No
Dünya Edebiyatı - 73
Alan
Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa Sayısı
550 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
407 gr
Baskı
1. baskı - Aralık 1995
Yazar
Louis Landero
Çeviren
Yıldız Ersoy Canpolat
Kapak
Ümit Kıvanç
Dizgi
Remzi Abbas
Uygulama
Suat Aysu
Düzelti
Seçkin Oktay
Cilt
Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı
Şefik Matbaası

Louis Landero

1948’de Alburquerque’de dünyaya geldi. Ailesi 1960’ta köyden Madrid’e göç etti. Babasının okuması için ısrar etmesi üzerine liseyi, daha sonra da Madrid Üniversitesi İspanyol Filolojisi’ni bitirdi. Okuyabilmek için çeşitli işlerde çalışmak zorunda kaldı. Birkaç yıl gitar çalarak yaşamını kazandı ve bu sayede çok yer gezdi. Bir süre, mezun olduğu üniversitenin Fransız Filolojisi Bölümü’nde asistan olarak çalıştı. Halen bir lisede Dil ve Edebiyat dersleri vermektedir.