Gece Gelen Kadın
Çeviri
Muhittin Karkın

ISBN
9789754705768

1. baskı - Eylül 1996
157 sayfa


Tükendi

Gece Gelen Kadın

Dan Franck

Her şeyden kaçarak, yirmibeş yıl önce terkettiği köyüne dönen adam artık bir yabancıdır. Ancak daha popüler bir yabancı vardır köyde. Limuziniyle gizemli yolculuklara çıkan, her yolculuk dönüşü köylüler arasından birini tek gecelik sevgili olarak seçen bir kadın.

Her şeyden kaçarak, yirmibeş yıl önce terkettiği köyüne dönen adam artık bir yabancıdır. Ancak daha popüler bir yabancı vardır köyde. Limuziniyle gizemli yolculuklara çıkan, her yolculuk dönüşü köylüler arasından birini tek gecelik sevgili olarak seçen bir kadın. Seçilen köylüler, kadının kimliği konusunda da gece yaşananlar konusunda da ser verip sır vermemektedir. Kadın bir gece köyüne dönen adamı seçer. Sonra...
Kitabın Adı
Gece Gelen Kadın
ISBN
9789754705768
Orijinal Adı
La Dame du Soir
Yayın No
İletişim - 373
Dizi No
Dünya Edebiyatı - 78
Alan
Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa Sayısı
157 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
129 gr
Baskı
1. baskı - Eylül 1996
Yazar
Dan Franck
Çeviren
Muhittin Karkın
Kapak
Ümit Kıvanç
Dizgi
Remzi Abbas
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Sait Kızılırmak
Kapak Resmi
Allen Jones
Cilt
Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı
Şefik Matbaası

Dan Franck

1952 doğumlu bir yazar ve senarist. Les calendes grecques (Çıkmaz Ayın Son Çarşambası) adlı eseriyle İlk Roman Ödülü'nü kazandı. Öteki kitapları, Apolline, La dame du soir (Gecenin Kadını), Les adieux (Elveda), La séparation (Ayrılmak, İletişim Yayınları, Temmuz 1992), Le Petit Livre de l'orchestre et de ses instruments (Orkestra ve Enstrümanlarının Küçük Kitabı), Le cimetière des fous (Hayat Çizgisi, İletişim Yayınları, 1993). Ayrıca Jean Vautrin ile birlikte hazırladığı foto-röportajları içeren Les aventures de Boro (Boro’nun maceraları) adlı bir eseri var (1. Cilt: La Dame de Berlin - Berlinli kadın; 2. Cilt: Le temps des cerises - Kiraz zamanı). Ayrılmak kitabıyla Dan Franck 1991 Renaudot Edebiyat Ödülü’nü kazandı.