Felaket Henry’nin Tatili
Çeviri
Bahar Siber

ISBN
9789750507786

2. baskı - Ekim 2012
76 sayfa


15,50 TL
12,40 TL

Felaket Henry’nin Tatili

Francesca Simon

Felaket Henry tatile gitmekten nefret ediyordu. Ona göre evde kalıp televizyon seyretmek hem daha eğlenceliydi, hem daha az yorucu. Henry bu yaz tatilini evde geçirmeye kararlıydı. Ta ki Anne ile Baba kamp tatili yapma fikrini ortaya atana kadar...

Yaramazlığın kitabını yazmış bir dünyalar hakimi...
Karşınızda Ekselansları Majeste Kral Felaket Henry!

Felaket Henry tatile gitmekten nefret ediyordu. Ona göre evde kalıp televizyon seyretmek hem daha eğlenceliydi, hem daha az yorucu. Henry bu yaz tatilini evde geçirmeye kararlıydı. Ta ki Anne ile Baba kamp tatili yapma fikrini ortaya atana kadar... Yoksa Henry, sonunda hayalini kurduğu tatili yapabilecek miydi?

 
Kitabın Adı
Felaket Henry’nin Tatili
ISBN
9789750507786
Orijinal Adı
Horrid Henry’s Holiday
Yayın No
İletişim - 1488
Dizi No
Çocuk Kitapları Dizisi - 52
Alan
Çocuk Edebiyat
Sayfa Sayısı
76 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
107 gr
Baskı
2. baskı - Ekim 2012 (1. baskı - Haziran 2010)
Yazar
Francesca Simon
Çeviren
Bahar Siber
Çizer
Tony Ross
Editör
Bahar Siber
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Bahri Özcan
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Francesca Simon

St Louis, Missouri’de doğdu. Çocukluk yıllarını Kaliforniya’da geçirdikten sonra Yale ve Oxford üniversitelerinde Ortaçağ tarihi üzerine eğitim aldı. Sunday Times, Guardian, Telegraph, Mail on Sunday, Vogue gibi gazete ve dergilerde serbest gazeteci olarak çalıştı. 1989’dan itibaren tüm zamanını çocuk kitapları yazmaya ayırdı ve bugüne kadar elliyi aşkın kitap kaleme aldı. Simon 2008’de Felaket Henry ve Karadamı Yeti ile Galaxy British Book Awards En İyi Çocuk Kitabı Ödülü’nü aldı. Felaket Henry dizisi, dünya çapında 24 ülkede yayımlandı ve toplam 15 milyon adet sattı. Aynı zamanda çizgi film dizisine ve sinema filmine uyarlandı. Simon’un diğer kitaplarından bazıları şunlardır: Tepetaklak Ailesi, Güveçte Külkedisi Pişirmenin Püf Noktaları, Anne Baba Dükkânı, Potter Amca’nın Çiftliği, Bizim Çete.