Felaket Henry Kraliçe ile Tanışıyor
Çeviri
Bahar Siber

ISBN
9789750503870

5. baskı - Nisan 2012
83 sayfa


14,50 TL
11,60 TL

Felaket Henry Kraliçe ile Tanışıyor

Francesca Simon

Haylaz mı haylaz... Yaramaz mı yaramaz... İşte Felaket Henry...
Yine tadına doyulmaz bir Felaket Henry macerası. Felaket Henry Kraliçe ile Tanışıyor’da, Henry ev işlerini kolay yoldan halletmek için bir robot süpürge icat ediyor; Margaret’ı hipnotize ederek onu köle olarak kullanıyor; banyo saatinde Peter’dan kurtulmak için Tıpa Canavarı’nı yardıma çağırıyor; nihayet Kraliçe okulu ziyarete geldiğinde, onunla tanışmak için türlü numaralar çeviriyor.

Haylaz mı haylaz...
Yaramaz mı yaramaz...
İşte Felaket Henry...

Yine tadına doyulmaz bir Felaket Henry macerası.
Felaket Henry Kraliçe ile Tanışıyor’da, Henry ev işlerini kolay yoldan halletmek için bir robot süpürge icat ediyor; Margaret’ı hipnotize ederek onu köle olarak kullanıyor; banyo saatinde Peter’dan kurtulmak için Tıpa Canavarı’nı yardıma çağırıyor; nihayet Kraliçe okulu ziyarete geldiğinde, onunla tanışmak için türlü numaralar çeviriyor.
 

Kitabın Adı
Felaket Henry Kraliçe ile Tanışıyor
ISBN
9789750503870
Orijinal Adı
Horrid Henry Meets the Queen
Yayın No
İletişim - 1135
Dizi No
Çocuk Kitapları Dizisi - 17
Alan
Çocuk Edebiyat
Sayfa Sayısı
83 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
73 gr
Baskı
5. baskı - Nisan 2012 (1. baskı - Şubat 2006)
Yazar
Francesca Simon
İllustrasyon
Tony Ross
Editör
Bahar Siber
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Bahri Özcan
Çeviren
Bahar Siber
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Francesca Simon

St Louis, Missouri’de doğdu. Çocukluk yıllarını Kaliforniya’da geçirdikten sonra Yale ve Oxford üniversitelerinde Ortaçağ tarihi üzerine eğitim aldı. Sunday Times, Guardian, Telegraph, Mail on Sunday, Vogue gibi gazete ve dergilerde serbest gazeteci olarak çalıştı. 1989’dan itibaren tüm zamanını çocuk kitapları yazmaya ayırdı ve bugüne kadar elliyi aşkın kitap kaleme aldı. Simon 2008’de Felaket Henry ve Karadamı Yeti ile Galaxy British Book Awards En İyi Çocuk Kitabı Ödülü’nü aldı. Felaket Henry dizisi, dünya çapında 24 ülkede yayımlandı ve toplam 15 milyon adet sattı. Aynı zamanda çizgi film dizisine ve sinema filmine uyarlandı. Simon’un diğer kitaplarından bazıları şunlardır: Tepetaklak Ailesi, Güveçte Külkedisi Pişirmenin Püf Noktaları, Anne Baba Dükkânı, Potter Amca’nın Çiftliği, Bizim Çete.