Felaket Henry Diş Perisine Oyun Oynuyor
Çeviri
Bahar Siber

ISBN
9789750502477

8. baskı - Mayıs 2013
96 sayfa


14,50 TL
11,60 TL

Felaket Henry Diş Perisine Oyun Oynuyor

Francesca Simon

Bir çocuk düşünün; hayatının en korkunç dönemi olarak gördüğü çocukluğunu yaptığı yaramazlıklarla süsleyen, bu yaramazlıklarla “Felaket” lakabını sonuna kadar hak eden bir çocuk. Felaket Henry, kardeşi Mükemmel Peter ve arkadaşlarıyla her kitabında yaramazlık ve muziplikle dolu dört macera yaşıyor.

Bir çocuk düşünün; hayatının en korkunç dönemi olarak gördüğü çocukluğunu yaptığı yaramazlıklarla süsleyen, bu yaramazlıklarla “Felaket” lakabını sonuna kadar hak eden bir çocuk. Felaket Henry, kardeşi Mükemmel Peter ve arkadaşlarıyla her kitabında yaramazlık ve muziplikle dolu dört macera yaşıyor. Bu maceraların belki de en önemli özelliği, sadece çocuklar için değil, büyükler için de büyük bir eğlence vaat etmesi. Francesca Simon’un yazdığı ve Tony Ross’un resimlediği Horrid Henry dizisi 20’den fazla dile çevrilen bir çocuk kitabı klasiğidir. Etrafta dolanan mükemmel çocuklardan sıkılanlara, büyümeyenlere ve de çocuklarıyla uykudan önce kıkırdayarak okuyacak bir kitap arayan anne babalar için mükemmel bir çocuk kitapları dizisi...

Kitabın Adı
Felaket Henry Diş Perisine Oyun Oynuyor
ISBN
9789750502477
Orijinal Adı
Horrid Henry Tricks the Tooth Fairy
Yayın No
İletişim - 1021
Dizi No
Çocuk Kitapları Dizisi - 6
Alan
Çocuk Edebiyat
Sayfa Sayısı
96 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
88 gr
Baskı
8. baskı - Mayıs 2013 (1. baskı - Temmuz 2004)
Çeviren
Bahar Siber
Yazar
Francesca Simon
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Bahri Özcan
Editör
Aksu Bora
İllustrasyon
Tony Ross
Baskı
Sena Ofset
Cilt
Sena Ofset

Francesca Simon

St Louis, Missouri’de doğdu. Çocukluk yıllarını Kaliforniya’da geçirdikten sonra Yale ve Oxford üniversitelerinde Ortaçağ tarihi üzerine eğitim aldı. Sunday Times, Guardian, Telegraph, Mail on Sunday, Vogue gibi gazete ve dergilerde serbest gazeteci olarak çalıştı. 1989’dan itibaren tüm zamanını çocuk kitapları yazmaya ayırdı ve bugüne kadar elliyi aşkın kitap kaleme aldı. Simon 2008’de Felaket Henry ve Karadamı Yeti ile Galaxy British Book Awards En İyi Çocuk Kitabı Ödülü’nü aldı. Felaket Henry dizisi, dünya çapında 24 ülkede yayımlandı ve toplam 15 milyon adet sattı. Aynı zamanda çizgi film dizisine ve sinema filmine uyarlandı. Simon’un diğer kitaplarından bazıları şunlardır: Tepetaklak Ailesi, Güveçte Külkedisi Pişirmenin Püf Noktaları, Anne Baba Dükkânı, Potter Amca’nın Çiftliği, Bizim Çete.