Fazladan Bir Adam
Çeviri
Fatih Özgüven

ISBN
9789754707540

1. baskı - Ekim 1999
380 sayfa


Tükendi

Fazladan Bir Adam

Jonathan Ames

Jonathan Ames, ilk romanı Gece Gibi Geçiyorum’da farklı bir duyarlığın sözcülüğünü yaparak yetenekli ve yetkin bir yazar olduğunu kanıtlamıştı. Bu kez New York’ta yine farklı bir yaşantıyı, 26 yaşındaki Louis Ives il 70’lerindeki Henry Harrison’un dostluklarını konu alan yazar, bu aykırı ikili arasındaki ikircikli, mahcup, ama alabildiğine dürüst ve içten yakınlaşmayı ironik ve eğlenceli bir üslûpla anlatıyor.

Jonathan Ames, ilk romanı Gece Gibi Geçiyorum’da farklı bir duyarlığın sözcülüğünü yaparak yetenekli ve yetkin bir yazar olduğunu kanıtlamıştı. Bu kez New York’ta yine farklı bir yaşantıyı, 26 yaşındaki Louis Ives il 70’lerindeki Henry Harrison’un dostluklarını konu alan yazar, bu aykırı ikili arasındaki ikircikli, mahcup, ama alabildiğine dürüst ve içten yakınlaşmayı ironik ve eğlenceli bir üslûpla anlatıyor. Yalnız yaşayan yaşlı ve zengin dullara eşlik ederek kendi imkânlarının çok üstünde bir hayat sürmeye çalışan Harrison ve çömezi Ives’in başlarından geçen komik ve ilginç olaylar, galalar, kokteyller, lüks ziyafetler, Fitzgerald romanlarını anımsatan bir atmosfer yaratıyor. Özellikle Harrison, son yılların unutulmaz karakterlerinden biri olmaya aday.
Kitabın Adı
Fazladan Bir Adam
ISBN
9789754707540
Orijinal Adı
The Extra Man
Yayın No
İletişim - 572
Dizi No
Dünya Edebiyatı - 123
Alan
Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa Sayısı
380 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
312 gr
Baskı
1. baskı - Ekim 1999
Yazar
Jonathan Ames
Çeviren
Fatih Özgüven
Editör
Osman Yener
Uygulama
Çiğdem Dilbaz
Düzelti
Dürdane Abdal
Cilt
Uğur Mücellit, Sena Ofset
Kapak
Fatoş Gencosman
Baskı
Sena Ofset

Jonathan Ames

1964’te New York’ta doğdu. Üniversite öğreniminden sonra Dört Mevsim Lokantası’nda garsonluk ve fotomodellik gibi işlerde çalıştı. Gece Gibi Geçiyorum, ilk romanıdır. Ames, şu sıralarda bu romanın senaryosu üzerinde çalışıyor.Jonathan Ames

Tüm Jonathan Ames kitaplarını görmek için tıklayınız.