Dinleri Tanımak ve Anlamak
Çeviri
Tuvana Gülcan

ISBN
9789750510380

1. baskı - Mayıs 2012
176 sayfa


Tükendi

Dinleri Tanımak ve Anlamak

Patrick Banon

İnsanoğlu dünya üzerinde var olmaya başladığından beri “nereden geldim?”, “nereye gidiyorum?”, “yaşam nedir, nasıl korunur?” gibi evrensel soruların cevapları için dinlere başvurmuştur. Dolayısıyla dinlerin tarihi, insanlığın tarihi kadar eskiye uzanır. Dinleri daha iyi anlamak için, araştırmayı insanlık tarihinin başlangıcına kadar götürmek gerekir.

İnsanoğlu dünya üzerinde var olmaya başladığından beri “nereden geldim?”, “nereye gidiyorum?”, “yaşam nedir, nasıl korunur?” gibi evrensel soruların cevapları için dinlere başvurmuştur. Dolayısıyla dinlerin tarihi, insanlığın tarihi kadar eskiye uzanır. Dinleri daha iyi anlamak için, araştırmayı insanlık tarihinin başlangıcına kadar götürmek gerekir. 

Patrick Banon da öyle yapıyor. İnsanlığın ilkel dinî pratiklerinden başlayarak, bugünkü büyük tek tanrılı dinlere, insanoğlunun heyecan verici iç dünyasının bütün serüvenini anlatıyor. Bir yandan, içe kapalılıklarına rağmen dinlerin aslında birbirlerine ne kadar benzediğini gösterirken, Yaratılış, Cennet, Cehennem, Tufan gibi temel mitlerin dinler için vazgeçilmezliğine de dikkat çekiyor.

Sonuçta sadece çocukların değil, dinler tarihine ilgi duyan herkesin merakla okuyacağı bir kitap çıkıyor ortaya.Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Dinleri Tanımak ve Anlamak
ISBN
9789750510380
Orijinal Adı
Pour mieux comprendre les religions
Yayın No
İletişim - 1743
Dizi No
Çocuk Kitapları Dizisi - 97
Alan
Çocuk Edebiyat
Sayfa Sayısı
176 sayfa
En
170 mm
Boy
240 mm
Ağırlık
349 gr
Baskı
1. baskı - Mayıs 2012
Yazar
Patrick Banon
Çizer
Olivier Marbœuf
Çeviren
Tuvana Gülcan
Editör
Can Belge
Kapak
Özge Güven
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Burcu Tunakan
Dizin
Ekrem Buğra Büte
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Patrick Banon

Dinî ve kültürel düşünce sistemleri üzerine uzmanlaşmış Fransız yazar ve denemeci. Le Figaro ve La Tribune gazetelerinde makaleleri yayımlanmaya devam ediyor. Aynı zamanda Avrupa Kültür Merkezi yönetim kurulu üyesi.