Cehennem Çiftliğinden Kaçış
ISBN
9789750511073

1. baskı - Kasım 2012
256 sayfa


31,00 TL
24,80 TL

Cehennem Çiftliğinden Kaçış

Süreyya Sami Polisiyesi
Barış Uygur

AKP yeniden kazanmıştı, pek bir şey değişmemişti. Aynı göğe bakıyorduk işte. Trafik gene o trafik, hep aynı sakalet, hep aynı yaveler… Martılar Haliç kokuyor, Kürt bebeler Beyoğlu tramvayına asılıyordu, akşam vapuru hep kalabalıktı. Kimseye ne yapacağını söylemeden geliyordu gece. Süreyya Sami sırt ağrılarıyla uyanıyordu.

“Yapabilir misin?”

 “Neyi yapabilir miyim Cemil?”

 “Kızımı geri getirebilir misin? Onu bu orospu çocuklarının elinden kurtarabilir misin? Hiç kimse bunu yapabilecek durumda değil.

 

Hiç kimsenin maçası sıkmıyor, sıksa da resmi görev ellerini kollarını bağlıyor. Her dakika gözaltına alabilirler. Bu adamların izini sürmeye kalkanı mimliyorlar, iz sürdürmüyorlar. Tanıdığım insanlar arasında bunu yapabilecek tek kişi sensin. Süreyya, bunu yapabilir misin?”

AKP yeniden kazanmıştı, pek bir şey değişmemişti. Aynı göğe bakıyorduk işte. Trafik gene o trafik, hep aynı sakalet, hep aynı yaveler… Martılar Haliç kokuyor, Kürt bebeler Beyoğlu tramvayına asılıyordu, akşam vapuru hep kalabalıktı. Kimseye ne yapacağını söylemeden geliyordu gece. Süreyya Sami sırt ağrılarıyla uyanıyordu. Samsun yakıyordu üst üste. Göz ucuyla Türkiye Kupası finaline, Alex’e bakıyordu. Eski gazeteleri okuyordu. Parası yoktu. Bir şey arıyordu ama sanki hep eksile eksile arıyordu.

Bir gün devresi çıkageldi, yardım istiyordu. Sinematek’in barında elini tuttuğu kadını hatırladı. Bal rengi gözlü kız kayıptı. İçinde yıllar önce kurulmuş saatli bir bomba patladı.

Reis Efendi’den Zeynep’i geri almalıydı. Hangi cehennemdeydi o çiftlik? 38’lik Colt, dördüncü seriydi.

Süreyya Sami, başka bir serüvenle 2009 yılında…

 Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Cehennem Çiftliğinden Kaçış
Alt Başlık
Süreyya Sami Polisiyesi
ISBN
9789750511073
Yayın No
İletişim - 1808
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 251
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
256 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
210 gr
Baskı
1. baskı - Kasım 2012
Yazar
Barış Uygur
Editör
Levent Cantek, Tanıl Bora
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Melek Özmüş
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Barış Uygur

1978 yılında Eskişehir'de doğdu. 1996 yılından bu yana Pişmiş Kelle, Gırgır ve Alarm dergilerinde haftalık mizah yazıları yazdı. Halen Uykusuz dergisine yazılarıyla katkıda bulunuyor. Feriköy Mezarlığı'nda Randevu'nun ilk bölümleri 2004 yılında Otium internet sitesinde tefrika olarak yayınlandı.Barış Uygur

Tüm Barış Uygur kitaplarını görmek için tıklayınız.