Bırak Üzülsünler
Çeviri
Özge Samancı, Necdet Dümelli

ISBN
9789750520952

2. baskı - Ağustos 2017
190 sayfa


63,00 TL
50,40 TL

Bırak Üzülsünler

Türkiye’de Büyümek
Özge Samancı

Bırak Üzülsünler, orta sınıftan bir kız çocuğunun okul ve büyüme hikâyesi. Otoriteye, tartışılamayan ezberlere toslayan, hayallerine sığınarak kendi yolunu arayan bir çocuğun inadı ve savrulmaları... Eğitim sisteminin, öğretmenlerin, muktedirlerin ve erkeklik hallerinin garip ve ağrılı manzaraları.

Bırak Üzülsünler, orta sınıftan bir kız çocuğunun okul ve büyüme hikâyesi.

Otoriteye, tartışılamayan ezberlere toslayan, hayallerine sığınarak kendi yolunu arayan bir çocuğun inadı ve savrulmaları... Eğitim sisteminin, öğretmenlerin, muktedirlerin ve erkeklik hallerinin garip ve ağrılı manzaraları.

Özge Samancı, otobiyografik bir grafik romanla içini döküyor, farklı olmanın, ayakta kalmanın hararetli hatıralarını anlatıyor.Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Bırak Üzülsünler
Alt Başlık
Türkiye’de Büyümek
ISBN
9789750520952
Yayın No
İletişim - 2384
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 0
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
190 sayfa
En
175 mm
Boy
225 mm
Ağırlık
508 gr
Baskı
2. baskı - Ağustos 2017 (1. baskı - Ocak 2017)
Yazar
Özge Samancı
Çizer
Özge Samancı
Çeviren
Özge Samancı, Necdet Dümelli
Editör
Levent Cantek
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Suat Aysu
Düzelti
Onat Özlü
Cilt
Güven Mücellit
Baskı
Sena Ofset

Özge Samancı

1975 İzmir doğumlu. Çizer ve elektronik medya sanatçısı, Chicago’da yaşıyor. Northwestern Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nde öğretim üyesi. Samancı’nın çalışmaları Asya, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Avustralya’da çeşitli sergi ve sanat galerilerinde yer aldı. Otobiyografik grafik romanı Dare to Disappoint: Growing Up in Turkey (Bırak Üzülsünler: Türkiye’de Büyümek) Amerika Birleşik Devletleri’nde Farrar Straus Giroux Yayınevi tarafından 2015’te yayımlandı ve 2016 yılında New York Book Show’da ödül aldı, Hollandacaya ve Koreceye çevrildi. Samancı’nın çizimleri Türkiye’de Leman, Milliyet Sanat, Altyazı dergilerinde, yurtdışında Slate, The Huffington Post, Guernica ve Rumpus’ta yayımlandı. Çalışmaları ozgesamanci.com sitesinden takip edilebilir.Etiketler: #grafik roman