Bir Türk Casusunun Mektupları
ISBN
9789754709087

1. baskı - Haziran 2001
340 sayfa


Tükendi

Bir Türk Casusunun Mektupları

Şebnem Şenyener

Üç yüz yıl önce sırra kadem basan bir Türk casusunun yazdığı mektuplar aniden ortaya çıkar ve New York’ta açık artırmaya konur. Milli hazinesini geri almak için harekete geçen Türk hükümeti, karşısında, işini iyi bilen, zengin bir antika koleksiyoncusunu bulur. Amerikalı bir akademisyen, Mektuplar’ın bulunmasıyla çürüyen tezinin ve mahvolan akademik kariyerinin hıncını almak üzere entrika peşine düşer.

Üç yüz yıl önce sırra kadem basan bir Türk casusunun yazdığı mektuplar aniden ortaya çıkar ve New York’ta açık artırmaya konur. Milli hazinesini geri almak için harekete geçen Türk hükümeti, karşısında, işini iyi bilen, zengin bir antika koleksiyoncusunu bulur. Amerikalı bir akademisyen, Mektuplar’ın bulunmasıyla çürüyen tezinin ve mahvolan akademik kariyerinin hıncını almak üzere entrika peşine düşer. Bütün bunların gerisinde ise, yüzyüze ve teke tek hesaplaşacakları âna dek bir gazeteciyi kendi emelleri için kullanarak hareket eden bir casus gizlenmektedir. Olaylar, bu gölge karakterin sevdiğine yazdığı mektuplarda gelişir.
Şebnem Şenyener, üç asırdır sadece edebiyat eleştirmenlerinin araştırmalarında kayıtlı olmanın ötesinde, tümüyle unutulan bir tarih zincirinin birbirinden kopan halkalarını, maceracı bir hayali izleyerek birleştiriyor. Bu kitapta, Doğulu bir karakterden yola çıkan modern romanın evrenselleşme serüveninde azad olan kayıp ruhunu bulacaksınız.
Kitabın Adı
Bir Türk Casusunun Mektupları
ISBN
9789754709087
Yayın No
İletişim - 721
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 106
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
340 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
255 gr
Baskı
1. baskı - Haziran 2001
Yazar
Şebnem Şenyener
Editör
Osman Yener
Kapak
Utku Lomlu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Serap Yeğen
Baskı
Sena Ofset
Cilt
Sena Ofset

Şebnem Şenyener

1978’de Demokrat ve 1984’te Yeni Gündem ‘de çalıştıktan sonra başta Cumhuriyet gazetesi olmak üzere çeşitli yayın organları için 18 yıl New York muhabirliği yaptı. 1998’de gazeteciliği tümüyle bıraktı. Bir Türk Casusunun Mektupları ilk romanıdır.