Bir Anne Dile!
Çeviri
Tuvana Gülcan

ISBN
9789750511240

3. baskı - Mayıs 2017
261 sayfa


17,00 TL
13,60 TL

Bir Anne Dile!

Sabine Ludwig

Bir gün, bu üç çocuk okudukları dergide dünyanın en korkunç annesi yarışmasını görünce, bu yarışmaya başvuruyorlar. Sonra ne mi oluyor? Birkaç gün sonra kapı çalıyor ve her birinin kapısında, Anna Teyze diye biri beliriveriyor. Ve aynı gün, kendi anneleri ortadan kayboluyor.

Her gün şikâyet ettiğiniz anneniz, bir gün aniden her istediğinizi tam istediğiniz gibi yapan birisine dönüşebilir mi? Bruno boks yapmak istiyor. Ama annesi onun dünyanın en büyük piyanisti olacağına inanmış. Sofia biraz dikkat çekmek istiyor. Ama annesinin işi başından aşkın ve gözü de kardeşi Niklas’tan başkasını görmüyor. Emily ise annesinin bitmez tükenmez sakarlıklarından yorulmuş; onun arkasını toplamak yerine biraz kendi çocukluğunu yaşamak istiyor.

Bir gün, bu üç çocuk okudukları dergide dünyanın en korkunç annesi yarışmasını görünce, bu yarışmaya başvuruyorlar. Sonra ne mi oluyor? Birkaç gün sonra kapı çalıyor ve her birinin kapısında, Anna Teyze diye biri beliriveriyor. Ve aynı gün, kendi anneleri ortadan kayboluyor. Annelerin yerine geçen Anna Teyzelerin her ne kadar tuhaf davranışları olsa da, çocuklar ne istiyorsa, onu en mükemmel şekilde yapıyorlar. Adeta programlanmış birer robot gibi!

Peki annelere ne oluyor?

Onlar bir adada. Yarışmaya katılan başka çocukların anneleriyle birlikte, gözden uzak bir yerde, özel bir okulda buluyorlar kendilerini. Ve macera başlıyor!..

 Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Bir Anne Dile!
ISBN
9789750511240
Orijinal Adı
Die Schrecklichsten Mütter der Welt
Kapak
Isabel Kreitz
Yayın No
İletişim - 1822
Dizi No
Çocuk Kitapları Dizisi - 107
Alan
Çocuk Edebiyat
Sayfa Sayısı
261 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
220 gr
Baskı
3. baskı - Mayıs 2017 (1. baskı - Aralık 2012)
Yazar
Sabine Ludwig
Editör
Can Belge
Çeviren
Tuvana Gülcan
Kapak
Suat Aysu
Kapak Resmi
Isabel Kreitz
Uygulama
Nurgül Şimşek
Düzelti
Melis Oflas
Cilt
Güven Mücellit
Baskı
Sena Ofset

Sabine Ludwig

 1954'te Berlin'de doğdu. Felsefe, Alman ve Romen dilleri ve edebiyatı alanlarında üniversite eğitimi aldı. Mezuniyetinden sonra, kısa bir süre lise öğretmenliği yaptı. Daha sonra yönetmen yardımcısı, gazeteci ve radyo yapımcısı olarak çalıştı. 1987'den beri çocuklar için hikâyeler, radyo ve tiyatro oyunları yazıyor, çeviriler yapıyor. Eserleriyle çok sayıda ödül almıştır. İletişim Yayınları'ndan çıkan diğer kitapları: İmdat, Öğretmenim Küçüldü (2011), Tatilin Son Günü (2012).