Gün ile Gece, kaybolan Ay’ı bulup gökyüzündeki yerine koymak için bir araya gelirler. Tadına doyulmaz bir beraberliğin başlangıcıdır bu. Ama ne yazık ki, birbirlerine zıt doğaları onları ayırmak için pusudadır. Ne de olsa biri varken diğeri olmuyordur, beriki varken de öteki... Gün ile Gece bir arada kalmanın yolunu bulmayı başarabilecekler mi?

Gün, penceresinden gökyüzüne bakmış.

Bakmış ki ne görsün!

Ay, yerini terk etmiş düşüyormuş.

Şaşkın Dünya’da herkes derin bir uykudaymış.

Ay’ın düştüğünü gören kimse olmamış.

Aynı akşam

Gece, uykusundan uyandığında,

Ay’ın yerinde kocaman bir boşluk görmüş.

Gün ile Gece, kaybolan Ay’ı bulup gökyüzündeki yerine koymak için bir araya gelirler. Tadına doyulmaz bir beraberliğin başlangıcıdır bu. Ama ne yazık ki, birbirlerine zıt doğaları onları ayırmak için pusudadır. Ne de olsa biri varken diğeri olmuyordur, beriki varken de öteki... Gün ile Gece bir arada kalmanın yolunu bulmayı başarabilecekler mi?

Saflıkla sarmalanmış, minik bir aşk hikâyesi...

1982'de doğdu. Öyküleri eskiden beri seviyor. Pisi'ce Düşler adında bir çocuk kitabı var. İstanbul'da yaşıyor ve konferans tercümanlığı yapıyor. İşten eve dönerken komşusu Serkan'a uğruyor, birlikte yazıyorlar.

1982'de doğdu. Mühendislik okudu, garsonluğu sevdi. Kışları İstanbul'da yaşıyor ve mevsime göre farklı işlerde çalışıyor. Bazen resim yapıyor ve çocuk öyküleriyle uğraşıyor.

Kitabın Adı Ay Tutulması
ISBN 9789750510281
Yayın No İletişim - 1734
Dizi Çocuk Kitapları Dizisi - 95
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 40 sayfa
En 150 mm
Boy 240 mm
Ağırlık 163 gr
Baskı 5. baskı - Ekim 2019 (1. baskı - Nisan 2012)
Yazar Ayşe Pınar Köprücü, Serkan Aka
Çizer Serkan Aka
Editör Bahar Siber
Uygulama Suat Aysu
Kapak Suat Aysu
Düzelti Bahri Özcan
Baskı ve Cilt Sena Ofset