Ay Çöreği
ISBN
9789754702460

1. baskı - Mart 1992
256 sayfa


Tükendi

Ay Çöreği

Teknoloji, Dil ve İletişim Üzerine Denemeler
Mustafa Arslantunalı

Müsbet bilimin klasik evreninden “iletişim çağı”nın belirsiz dünyasına kadar, kuramsaldan incecik ayrıntılara kadar, ağırlıkla bilimsel-teknik konularla uğraşan ama meraklısına değil herkese hitap eden bir kitap. Çünkü asıl özelliği zevkli bir deneme üslubu ve dil. Salt “yazma/okunma rahatlığı” değil bu; Arslantunalı, teknoloji-dil-iletişim silsilesinin iç içeliğini söylüyor ve uyguluyor.

Müsbet bilimin klasik evreninden “iletişim çağı”nın belirsiz dünyasına kadar, kuramsaldan incecik ayrıntılara kadar, ağırlıkla bilimsel-teknik konularla uğraşan ama meraklısına değil herkese hitap eden bir kitap. Çünkü asıl özelliği zevkli bir deneme üslubu ve dil. Salt “yazma/okunma rahatlığı” değil bu; Arslantunalı, teknoloji-dil-iletişim silsilesinin içiçeliğini söylüyor ve uyguluyor. “Öylesine”, indirgemesiz, boğmacasız bir “her şey” kitabı.
Kitabın Adı
Ay Çöreği
Alt Başlık
Teknoloji, Dil ve İletişim Üzerine Denemeler
ISBN
9789754702460
Yayın No
İletişim - 169
Dizi No
Bugünün Kitapları - 15
Alan
Popüler Kültür
Sayfa Sayısı
256 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Baskı
1. baskı - Mart 1992
Yazar
Mustafa Arslantunalı
Kapak
Ümit Kıvanç
Dizgi
Maraton Dizgievi
Cilt
Ayhan Matbaası, Şefik Matbaası
Baskı
Şefik Matbaası

Mustafa Arslantunalı

1963'de Alpullu'da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği ile ODTÜ Sosyoloji Bölümü'nde okudu. Bir süre bilgisayar programcısı olarak çalıştıktan sonra 1986'dan itibaren Bilişim, Sistem, Computerworld Monitor, PC World/Türkiye, Macworld/Türkiye gibi bilgisayar dergilerinde yayın yönetmenliği ve danışmanlık yaptı, sürekli yazılar yazdı. Halen sayılan son üç dergi için çalışıyor. Bunların dışında, Argos, Arredamento Dekorayon, Bakış, Defter, Ero Cinsellik Ansiklopedisi, FDE, Kedi dergisi, Sosyalizm ve Toplumsal Mücadeleler Ansiklopedisi gibi yayınlarda yazıları yayımlandı. Güneş gazetesinin haftalık eki P.Eki'nin bilim-teknoloji sayfasını hazırladı. Bu kitapta yeralan denemelerin birkaçı daha önce bu yayınlarda basıldı. Şu sıralar, eski bir Ankaralı olarak İstanbul'da yaşamaya alışmakla uğraşıyor.Etiketler: #bilim, #sosyoloji