Asmalar Artık Ağlamıyor
ISBN
9789754708806

2. baskı - Kasım 2001
203 sayfa


Tükendi

Asmalar Artık Ağlamıyor

Özden Soyalp

Öncesi ve sonrasıyla bir zina hikayesi:
Taşra kökenli, büyümeye hevesli bir küçük boy işadamı...
"...bir kadının evinde, çantasında para olan bir erkek varsa bu mu aklınıza geliyor?..." Onun mütevazı, kendi halinde karısı... "Çaresiz görün, öyle yaparsan kocanın üstünde daha iyi hüküm kurarsın..." Bir öğretim üyesi kadın... "Akademisyen olmayı kafaya koyduğumda ilkokuldaydım. Tabii o zaman böyle söylendiğini bilmiyordum, profesör olmaktı kafama koyduğum..."

Öncesi ve sonrasıyla bir zina hikayesi:
Taşra kökenli, büyümeye hevesli bir küçük boy işadamı...
"...bir kadının evinde, çantasında para olan bir erkek varsa bu mu aklınıza geliyor?..." Onun mütevazı, kendi halinde karısı... "Çaresiz görün, öyle yaparsan kocanın üstünde daha iyi hüküm kurarsın..." Bir öğretim üyesi kadın... "Akademisyen olmayı kafaya koyduğumda ilkokuldaydım. Tabii o zaman böyle söylendiğini bilmiyordum, profesör olmaktı kafama koyduğum..." Ve evli kadının kocasını "öbürüyle" bastırması... "Kaçıyor muyum, terk mi ediyorum? Galiba her ikisi birden ve böyle durumlarda galiba bu sözcükler aynı anlamda." Gazetelerin üçüncu sayfalarındaki iştah kabartan, dedikoduların temel gıdası olan zina olayı hakkında, zengin tiplemelere, sağlam bir arkaplana, sahici bir dramatik gerilime yaslanan "temiz" bir roman. Bir kadının hayatla hesaplaşması anlatısı.

Kitabın Adı
Asmalar Artık Ağlamıyor
ISBN
9789754708806
Yayın No
İletişim - 698
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 103
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
203 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
163 gr
Baskı
2. baskı - Kasım 2001 (1. baskı - Mart 2001)
Yazar
Özden Soyalp
Editör
Can Soytemiz, Murat Gültekingil
Kapak
Utku Lomlu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Serap Yeğen
Dizgi
Maraton Dizgievi
Baskı
Sena Ofset
Cilt
Sena Ofset

Özden Soyalp

Özden Soyalp 1949’da ankara’da doğdu. İlk ve ortaokulu Ankara’da, liseyi İstanbul’da bitirdi.Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, Ekonomik Mali İşletmecilik Bölümü mezunu. Dört yıl Almanya’da yaşadı. Özel bir inşaat şirketinde, muhtelif şantiye ve genel müdürlüğün maliyet muhasebesi müdürü olarak on iki yıl çalıştı. 1990 yılında artık çalışmamaya karar vererek işinden ayrıldı ve o tarihten beri de çalışmıyor.