Anne Baba Dükkânı
Çeviri
Bahar Siber

ISBN
9789750510106

4. baskı - Ağustos 2016
80 sayfa


Tükendi

Anne Baba Dükkânı

Francesca Simon

Ava, anne babasının kendisine sürekli emir vermesinden bıkıp usanmıştı. “Yemeğini ye! Ödevini yap! Odanı topla!” Bir gün okuldan eve dönerken, yerde Anne Baba Dükkânı’nın el ilanını buldu. Belki de eskileri götürüp yeni bir anne baba almasının zamanı gelmişti.

Ava, anne babasının kendisine sürekli emir vermesinden bıkıp usanmıştı. “Yemeğini ye! Ödevini yap! Odanı topla!” Bir gün okuldan eve dönerken, yerde Anne Baba Dükkânı’nın el ilanını buldu. Belki de eskileri götürüp yeni bir anne baba almasının zamanı gelmişti...Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Anne Baba Dükkânı
ISBN
9789750510106
Orijinal Adı
The Parent Swap Shop
Yayın No
İletişim - 1717
Dizi No
Çocuk Kitapları Dizisi - 92
Alan
Çocuk Edebiyat
Sayfa Sayısı
80 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
103 gr
Baskı
4. baskı - Ağustos 2016 (1. baskı - Mart 2012)
Yazar
Francesca Simon
Çizer
Pete Williamson
Çeviren
Bahar Siber
Editör
Ceren Kınık
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Bahri Özcan
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Francesca Simon

St Louis, Missouri’de doğdu. Çocukluk yıllarını Kaliforniya’da geçirdikten sonra Yale ve Oxford üniversitelerinde Ortaçağ tarihi üzerine eğitim aldı. Sunday Times, Guardian, Telegraph, Mail on Sunday, Vogue gibi gazete ve dergilerde serbest gazeteci olarak çalıştı. 1989’dan itibaren tüm zamanını çocuk kitapları yazmaya ayırdı ve bugüne kadar elliyi aşkın kitap kaleme aldı. Simon 2008’de Felaket Henry ve Karadamı Yeti ile Galaxy British Book Awards En İyi Çocuk Kitabı Ödülü’nü aldı. Felaket Henry dizisi, dünya çapında 24 ülkede yayımlandı ve toplam 15 milyon adet sattı. Aynı zamanda çizgi film dizisine ve sinema filmine uyarlandı. Simon’un diğer kitaplarından bazıları şunlardır: Tepetaklak Ailesi, Güveçte Külkedisi Pişirmenin Püf Noktaları, Anne Baba Dükkânı, Potter Amca’nın Çiftliği, Bizim Çete.