André Malraux
Çeviri
Z. Canan Özatalay

ISBN
9789750510922

1. baskı - Eylül 2012
280 sayfa


36,50 TL
29,20 TL

André Malraux

20. Yüzyılda Politik Angajman
Perrine Simon-Nahum

“20. yüzyılın son ahlakçısı, 21. yüzyılın ilk filozofu” André Malraux, bugün hâlâ bu denli ilgimizi çekiyorsa, bunun nedeni yalnızca büyük tarihsel olayların birçoğuna aktif olarak katılmış ya da yakından tanık olmuş olması, dönemin siyasi kahramanlarının, edebiyat yelpazesinde Victor Hugo’yla Sartre’ın yanında bulunmuş olması değil, aynı zamanda, bizi yaratan asrın yüzüne ve belirsizliklerine bürünmesidir.

“Gösterişli ve öfkeli, derin ve ümitsiz, kaygılı olduğu kadar samimiyetsiz, yakınındakilerin demesine bakılırsa asla mütevazı olmayan Malraux, bizi büyüleyen ve aynı zamanda çok sıkı eleştirdiğimiz 20. yüzyılın artı ve eksilerini birçok özelliğiyle ortaya koymaktadır.”

“20. yüzyılın son ahlakçısı, 21. yüzyılın ilk filozofu” André Malraux, bugün hâlâ bu denli ilgimizi çekiyorsa, bunun nedeni yalnızca büyük tarihsel olayların birçoğuna aktif olarak katılmış ya da yakından tanık olmuş olması, dönemin siyasi kahramanlarının, edebiyat yelpazesinde Victor Hugo’yla Sartre’ın yanında bulunmuş olması değil, aynı zamanda, bizi yaratan asrın yüzüne ve belirsizliklerine bürünmesidir.

Edebiyatından felsefesine, kişisel hayatından politik angajmanına, derinlikli bir Malraux biyografisi. Entelektüel tarih uzmanlığıyla kendine has bir tarzı olan Perrine Simon-Nahum’un kaleminden okuyacaksınız…Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
André Malraux
Alt Başlık
20. Yüzyılda Politik Angajman
ISBN
9789750510922
Orijinal Adı
André Malraux. L’engagement politique au XXe siècle
Kapak
Tony Lick / Time Life Pictures / Getty Images
Yayın No
İletişim - 1793
Dizi No
Biyografi - 21
Alan
Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa Sayısı
280 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
228 gr
Baskı
1. baskı - Eylül 2012
Yazar
Perrine Simon-Nahum
Çeviren
Z. Canan Özatalay
Editör
Can Belge
Dizi Kapak Tasarımı
Utku Lomlu
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Cem Tüzün
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Perrine Simon-Nahum

1960 doğumlu Fransız tarihçi. CNRS'de (Ulusal Bilimsel Araştırmalar Merkezi) yöneticidir. Yakın tarih uzmanıdır ve çalışmaları daha çok Yahudiler ve Fransız Yahudileri üzerinedir.