Amerika'da Demokrasi
Çeviri
Seçkin Sertdemir Özdemir

ISBN
9789750518911

2. baskı - Mart 2019
784 sayfa


67,00 TL
53,60 TL

Amerika'da Demokrasi

Alexis de Tocqueville

19. yüzyılın ilk yarısında yayımlandığında çok ilgi çeken, sonra epey unutulan ve 1960’larda yeniden keşfedilen Tocqueville’in eserleri arasında Amerika’da Demokrasi ilk sırada yer alır. Sadece olağanüstü bir siyasal gözlemcinin eseri değildir bu kitap. Aynı zamanda başat bir siyaset felsefesi eseri ve sosyoloji klasiğidir.

Alexis de Tocqueville, kitabı hakkında, “İtiraf edeyim ki, Amerika’da Amerika’dan daha fazlasını gördüm” der. Orada demokrasinin kendi imgesini, eğilimlerini, karakterini, önyargılarını ve tutkularını aradığını ilave eder.

19. yüzyılın ilk yarısında yayımlandığında çok ilgi çeken, sonra epey unutulan ve 1960’larda yeniden keşfedilen Tocqueville’in eserleri arasında Amerika’da Demokrasi ilk sırada yer alır. Sadece olağanüstü bir siyasal gözlemcinin eseri değildir bu kitap. Aynı zamanda başat bir siyaset felsefesi eseri ve sosyoloji klasiğidir. Modern demokrasinin kendine sürekli sorduğu soruları anlamaya, yanıtlamaya yardımcı olur. Tocqueville, koşulların eşitliği, özgürlük fikriyle din ve efendilerle hizmetkârları arasındaki ilişkiler, ademi merkeziyet ve merkeziyetçilik gibi konulara Amerika’da verilmiş yanıtları inceleyerek, demokrasi felsefesinin bugün hâlâ geçerli olan çerçevesini çiziyor. Demokrasinin kendi içinden yeşeren despotik eğilimleri ve bunlara karşı üretilen demokratik engelleri göstererek, günümüzün acil sorularına ışık tutuyor.Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Amerika'da Demokrasi
ISBN
9789750518911
Orijinal Adı
De la démocratie en Amérique
Yayın No
İletişim - 2270
Dizi No
Politika - 139
Alan
Politika/Siyaset
Sayfa Sayısı
784 sayfa
En
150 mm
Boy
215 mm
Ağırlık
793 gr
Baskı
2. baskı - Mart 2019 (1. baskı - Şubat 2016)
Yazar
Alexis de Tocqueville
Çeviren
Seçkin Sertdemir Özdemir
Önsöz
Cengiz Çağla
Sonsöz
Seçkin Sertdemir Özdemir
Editör
Ahmet İnsel
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Remzi Abbas
Baskı ve Cilt
Sena Ofset