Alocu Tilki'nin Serencamı
ISBN
9789750516436

2. baskı - Ocak 2015
129 sayfa


20,50 TL
16,40 TL

Alocu Tilki'nin Serencamı

Emrah Polat

Alocu Tilki’nin Serencamı, kirli bir adamın küskünlüğünü, iç dökmelerini trajikomik bir dille resmediyor. Muzip, karanlık ve soğuğu bilen bir soğuklukla.

“Ne zaman ve nereden edindiğimi hatırlamadığım kelepçeyi ellerine arkadan taktım. Sürükleyerek içeri götürdüm. Kollarım kalınlaşmıştı ama ayağımda hastabakıcıların giydiği mavi terliklerden vardı. Afallamıştım. Allahtan Can Alan kıpırdayacak halde değildi. Yine nereden geldiğini bilmediğim bir koli bandı elimdeydi şimdi. Salonun ortasındaki halının üzerine bıraktığım adamın ağzını kapatacak şekilde koli bandını başında birkaç kez dolaştırdım. Sıra paketlemenin son aşamasına gelmişti. Avucumun içiyle Can’ın yüzüne, yüzünün ortasına birkaç kez vurdum.

‘Kımıldama, sıkarım kafana, ayaklarını birleştir!’
Ayak bileklerini sıkıca bantlayıp dış kapıya yöneldim. Dışarıda başka biri duruyordu, bu adam bendim, üstelik tekerlekli sandalyedeydim.”

Genç bir dolandırıcı, İmparator’un yeğeni Tilki Sadık, bir gün, hiç ummadığı biçimde vurulur. Belkemiğine oturan bir kurşunla, bir kara deliğe düşer gibi hayatı değişir. Senelerce Aloculuk yapmış, rol kesmiş, yemlemiş... Tilki’nin günleri, titanyuma mı vidalandı? Yoksa artık sandalyede dik oturmalı, on beş dakikada bir push up mı yapmalı?

Emrah Polat, garip, yaralı, kahırlı, vicdanı unutan ve hatırlatan bir hikâye anlatıyor. Alocu Tilki’nin Serencamı, kirli bir adamın küskünlüğünü, iç dökmelerini trajikomik bir dille resmediyor. Muzip, karanlık ve soğuğu bilen bir soğuklukla.Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Alocu Tilki'nin Serencamı
ISBN
9789750516436
Yayın No
İletişim - 2063
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 321
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
129 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
128 gr
Baskı
2. baskı - Ocak 2015 (1. baskı - Ekim 2014)
Yazar
Emrah Polat
Editör
Levent Cantek
Kapak
Suat Aysu
Kapaktaki Görsel
Mert Yavaşca
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Ayla Karadağ
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Emrah Polat

1974 yılında Ankara’da doğdu. ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nü bitirdi. Diğer romanları: Köpek Adamlar (İletişim Yayınları), Alocu Tilkinin Serencamı (İletişim Yayınları). Köpek Adamlar adlı romanı Arnavutluk, Bulgaristan ve Romanya’da basıldı.Emrah Polat

Tüm Emrah Polat kitaplarını görmek için tıklayınız.