Adı Anaydı...
ISBN
9789750500794

1. baskı - Ekim 2002
216 sayfa


Tükendi

Adı Anaydı...

İsmail Arıkan

Daha önce yayımladığımız Mahallemizdeki Ermeniler isimli kitabında bir Anadolu kasabasındaki Ermenileri anlatan İsmail Arıkan, bu defa kalemini aynı yıllarda ve aynı yerlerdeki Türklerin hayatlarına çeviriyor.

Daha önce yayımladığımız Mahallemizdeki Ermeniler isimli kitabında bir Anadolu kasabasındaki Ermenileri anlatan İsmail Arıkan, bu defa kalemini aynı yıllarda ve aynı yerlerdeki Türklerin hayatlarına çeviriyor. Somut olarak yaşamış ama aynı zamanda anonimleştirilmiş bir Ananın etrafında anlattığı ve hemen hemen yarım yüzyılı kapsayan zaman diliminde, bir Anadolu kasabasının günlük hayatındaki hem değişeni hem de değişmeyeni izliyoruz. Kazançtan ziyade tutumlulukla yaşanan bir kasabadan çok sıcak insan portreleri. Çok geniş bir insan ilişkileri, günlük yaşam, folklor ve antropoloji hazinesi.
Kitabın Adı
Adı Anaydı...
ISBN
9789750500794
Yayın No
İletişim - 840
Dizi No
Anı - 38
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
216 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
161 gr
Baskı
1. baskı - Ekim 2002
Yazar
İsmail Arıkan
Kapak
Utku Lomlu
Dizgi
Çiğdem Dilbaz
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Asude Ekinci
Baskı
Sena Ofset
Cilt
Sena Ofset

İsmail Arıkan

İsmail Arıkan kıtlık yaşanan Birinci Büyük Savaş içinde doğdu. Sivas Lisesi’nin ardından İstanbul Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Sorbonne’da sosyal ekonomi dalında doktora yaptı. 28 yıl kamu görevinde bulundu. Çeşitli dergi ve gazetelerde makaleleri çıktı. İlk kitabı Mahallemizdeki Ermeniler (İletişim yayınları) 2001 yılında yayımlandı.İsmail Arıkan

Tüm İsmail Arıkan kitaplarını görmek için tıklayınız.